قندعسل

 
یک معجون خوشمزه
نویسنده : سحر - ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٧
 

مواد اولیه :
شیر .....................1 لیتر
عسل ....................50 گرم
پودر نارگیل...........50 گرم
کنجد ..................50 گرم
پودر گردو ...........50 گرم
موز .................... 1 عدد
خامه ..................50 گرم
زرده تخم مرغ ...... 2 عدد

دستور پخت :
همه مواد را داخل مخلوط کن می ریزیم حدودا 3 تا 5 دقیقه می زنیم داخل لیوان ابتدا چند تکه یخ می ریزیم و سپس معجون را اضافه می کنیم. روی آن را با انواع میوه تزیین می کنیم .


 
 
شکلات خلال نارنج
نویسنده : سحر - ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٧
 

مواد اولیه :
500 گرم خلال نارنج یا پرتقال
500 گرم شکر
300 گرم شکلات تخته ای قهوه ای
40 گرم روغن جامد

دستور پخت :
خلال نارنج را یک بار می جوشانیم تا پخته شود. بعد به مدت 24 ساعت در آب سرد می ریزیم، در این مدت 4 بار آب خلال را عوض می کنیم تا تلخی آن کاملا گرفته شود.
نیم کیلو شکر را در 300 گرم آب ریخته، روی حرارت می گذاریم و هم می زنیم تا شکر حل شود و چند جوش بزند. سپس خلال نارنج را به آن افزوده و حدود 20 دقیقه روی حرارت ملایم می گذاریم تا شیره آن قوام بیاید پس ار سرد شدن مربا آن را در صافی می ریزیم تا شربت آن گرفته شود. سپس کم کم به شکلات ذوب شده* افزوده و بعد با چنگال بر می داریم. این مواد را روی کاغذ روغنی چرب شده قرار می دهیم و روی آن پودر پسته می پاشیم و در یخچال می گذاریم تا کاملا ببندد.
*شکلات تخته ای را در کاسه ای فلزی رنده کرده و با روغن جامد مخلوط می کنیم و هم می زنیم. سپس روی بخار آب سماور یا کتری می گذاریم و مرتب هم می زنیم تا شکلات روان شود. (با با رحیم
)


 
 
مثلث برمودا
نویسنده : سحر - ساعت ٥:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧
 

واژه مثلث برمودا اولین بار در سال 1964 توسط وینسنت گادیس استفاده شد. او در مقاله‌ای با همین نام برای اولین بار از مفقود شدن تعداد زیادی هواپیما و کشتی در مثلث برمودا خبر داد. پیش از او، جورج.اکس.سندز هم در سال 1952 به این اتفاقات عجیب اشاره کرده بود. در سال 1969 جان والاس اسپنسر کتابی با نام برزخ گمشده در مورد مثلث برمودا نوشت و کمی بعد از آن، مثلث شیطان، دیگر نام شناخته شده در جهان به شمار می‌رفت. اولین بار افسانه برمودا در نوشته‌های کریستف کلمب – کاشف نامی - مطرح شده است. از روزی که کلمب به عنوان اولین انسان از دنیای قدیم در این منطقه پا گذاشته است، تاکنون اتفاقات ناگوار و مشکوکی در این منطقه پیش آمده به خصوص در یکصد سال گذشته که با عبور هواپیماها از این منطقه، ترافیک آن سنگین‌تر هم شده است. در همین دوره تا به حال یک هزار نفر جان خود را در برمودا از دست داده‌اند.اما در اینجا مسئله‌ای که مهمتر از مرگ انسان‌ها مطرح است اینکه؛ این افراد چگونه کشته شده‌اند؟


 
 
چرا خمیازه می کشیم ؟
نویسنده : سحر - ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧
 

در حدود 6 ثانیه طول می کشد تا به آرامی نفس عمیق کشیده و به سرعت هوا را بیرون دهید. بازوها را کشیده و صورت خود را بد شکل کنید و چشمان را نیمه باز و باریک کرده و حتی قطره ای اشک بریزید.همه این حرکات برای کشیدن خمیازه است که تمامی حیوانات مهره دار به وفور در طول روز انجام می دهند. ده بار در ساعت، به خصوص در ابتدای صبح و اواخر شب. آیا خمیازه به معنای خستگی ، کسل بودن یا حتی تلاشی برای ایما و اشاره به دیگران است؟ اطلاعات کمی راجع به این عملکرد وجود دارد اما شاید این تصور که خمیازه به معنای نیاز به خواب و استراحت است چندان صحیح نیست. درست است که افراد اغلب زمانی که آماده برای خوابیدن هستند خمیازه می کشند، اما این کار در ابتدای صبح یا بقیه ساعت های روز هم اتفاق می افتد و وقوع آن وابسته به فاکتورهایی نظیر سطح تحریک، گیجی یا حتی دیدن افرادی در حال خمیازه کشیدن است.

 


 
 
گفتگو با زهره حمیدی و پسرانش
نویسنده : سحر - ساعت ٥:٢٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧
 
زهره حمیدی بازیگر نام‌آشنایی است که در سال 1336 در اراک متولد شد. شروع فعالیت سینمایی او بازی در فیلم «دلاوران کوچه دلگشا» در سال 1368 بوده است. مدرک تحصیلی وی دیپلم اقتصاد است. «تکیه بر باد»، «بوی کافور»، «عطر یاس»، «شبیخون» و «عشق گمشده» از آثاری است که زهره حمیدی در آن به ایفای نقش پرداخته است. این بازیگر 51 ساله برای رهایی از کلیشه‌ای شدن کارش، احساسات خود را در آفریدن نقش به شکل مطلوب دخیل می‌‌داند. او پس از تشکیل خانواده، با تشویق و کمک دوستانش وارد عرصه بازیگری شد وی در ابتدا به آن کار به شکل تفریحی نگریست. و اینک گفتگوی ما را با او درادامه مطلب بخوانید.