قندعسل

 
روش تبدیل تخم‌ مرغ پخته به شکل قلب
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٠
 

تخم‌مرغ پخته را با استفاده از وسایلی مختصر می‌توانید به شکل قلب درآورید.


برای تبدیل تخم‌مرغ پخته به شکل قلب مراحل زیر را دنبال کنید:

در مرحله اول:

به دو عدد کش، یک عدد سیخ چوبی و تکه‌ای کاغذ نیاز داریم.

در مرحله دوم:

تخم‌مرغ را روی کاغذ قرار داده و سیخ چوبی را روی طول تخم‌مرغ قرار داده و کمی فشار دهید.

در مرحله سوم:

دو طرف سیخ چوبی را با کش محکم کرده و چند دقیقه صبر کنید.

در مرحله چهارم:

با برداشتن سیخ چوبی و کش،‌ تخم‌مرغ پخته شده به صورت شکل شماره 4 در‌می‌آید.

در مرحله پنجم:‌

تخم‌مرغ را مطابق عکس از دو طرف به سمت داخل فشار دهید.

در مرحله ششم:

تخم‌مرغ را از وسط به دو نیم تقسیم کرده، که به شکل قلب درخواهد آمد.

*تخم‌مرغ‌ قلبی شکل را می‌توانید با اشکال مختلفی از گوجه و خیارشور تزیین کرده و میل کنید. (همشهر یانلاین )


 
 
قره قروت نخورید لطفا
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٠
 

قره قوروت را از آب ماست یا همان دوغ می گیرند که پس از جوشیدن و تغلیظ بصورت جامد در می آید.

مزه ترش قره قوروت بخاطر درصد بسیار بالای اسید لاکتیک آن می باشد. میزان اسید لاکتیک قره قوروت بقدری زیاد است که میتوان گفت خود اسید لاکتیک است !!!! . اسید لاکتیک یک ماده دفعی برای بدن محسوب میشود زیرا خون را شدیداً اسیدی کرده و تعادل ph خون را به هم میزند.

یکی از دلایلی که گفته می شود ماست چکیده بهتر از خود ماست است این است که مقدار زیادی از اسید لاکتیک آن که در آب ماست موجود است گرفته شده است ولی با این حال بهتر است با مقداری نعناع ، پونه و موسیر مصرف شود (تا حالت سردی و اسیدی آن کاهش یابد)

در حالت طبیعی، خون انسان کمی قلیایی بوده و بسیار حیاتیست که این حالت حفظ شود بدین جهت در خلقت انسان مکانیزم های پیچیده ای تعبیه شده است که این تعادل را حفظ کنند.

در بدن انسان مقدار pH متعادل بین 34/7 و 40/7 میباشد که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر اینصورت بعضی از واکنش های آنزیمی انجام نمی گیرد و تنظیم فعالیتهای فیزیکی و شیمیایی درون سلولی با مشکل مواجه می شود.

مصرف قره قوروت به شدت خون را اسیدی می کند (به علت میزان بسیار بالای اسید لاکتیک) و آنرا از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالت بسیار مخرب که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک گشته و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل کند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.

کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون می‌باشد. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد. در نتیجه مصرف قره قوروت باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.

بسیار بسیار جای تاسف است که خیلی از پزشکان و افراد تحصیل کرده آنرا برای درمان پوکی استخوان و لاغر شدن افراد چاق تجویز می کنند با این تصور غلط که چون قره قوروت دارای کلسیم است پس برای پوکی استخوان مناسب است در صورتیکه کلسیم آن نه تنها جذب نمی شود بلکه طبق توضیحات بالا باعث پوکی استخوان و خرابی دندانها نیز می شود. جالب است حتی آنرا برای رشد و نمو کودکان مفید دانسته و برای آن خاصیت دارویی قائل شده اند !!!. گاهی اوقات آنرا برای کاهش فشار خون تجویز می کنند که این خود باعث خرابی و خوردگی رگها میشود. میتوان بجای آن از بسیاری میوه هایی که در کاهش فشار مناسب هستند مانند آب لیمو یا مخلوط یک لیوان آب و 2 قاشق سرکه سیب خانگی استفاده کرد.

ای کاش مضرات مصرف قره قوروت به اینجا ختم می شد.

اسید لاکتیک فعالیت نرون های مغزی را به شدت کاهش میدهد و چون قره قوروت حاوی مقادیر بسیار زیاد اسید لاکتیک می باشد لذا برای مغز انسان بسیار مضر می باشد.بعضی از آثار و نتایج زیانبار اسیدی شدن خون :

انواع بیماریهای قلب و عروق

خورده شدن دیوارة سرخرگ ها و سیاهرگ ها

ضعف حافظه

آلزایمر

دیابت

سرطان

ضعف سیستم ایمنی بدن

بیماری های سیستم عصبی مانند بیماری خطرناکMS

پوکی استخوان

خرابی و فساد دندانها

لقی دندانها

ضعف اعصاب

تشنج

در غرب به خون اسیدی لقب کُشنده خاموش (Silent Killer) داده اند.

در خصوص بیماری های ناشی از اسیدی شدن خون ، مطالب بسیاز زیادی در اینترنت موجود است.

امیدوارم مطلب فوق دریچه ای دیگر از سلامتی را بروی شما بگشاید و دروازه ای از بیماریها را ببندد.( پرشین وی)


 
 
خواص عرق های گیاهی
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٠
 

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در سالهای اخیر به میزان قابل توجهی رشد داشته، بیماری های عصبی است. گلاب، اسطوخودوس، عرق بهارنارنج، نسترن، یونجه، دارچین، هل و عرق گل ختمی می توانند به تقویب اعصاب کمک کنند. اگر از بیخوابی رنج می برید، عرق بابونه، بهارنارنج و بید مشکل شما را حل می کند.
برای رفع ناراحتی های قلبی نیز، گلاب، عرق بید، بابونه و بهار نارنج و عرق نسترن مفید هستند.
اگر به سنگ کلیه دچار شده اید و برای رفع آن با مشکل رو به رو هستید، عرق خارشتر و خارخاسک آن را برطرف می کنند. عرق گاو زبان و عرق نسترن هم برای رفع ورم کلیه موثر هستند.
خون تمییز علاوه بر نشاط و شادابی بدن، پوست را نیز روشن و شاداب می کند و برای تصفیه خون عرق خارشتر، خارخاسک، شاتره و یونجه کارساز است. عرق گزنه نیز برای خون سازی استفاده می شود.
خوردن سریع غذا، همین طور مواد غذایی نامناسب باعث بروز مشکلات معده می شود. اگر شما نیز به این درد مبتلا هستید برای تقویت معده تان می توانید از عرق بید، چهل گیاه، مرزه، نعناع، شوید و عرق زنیان استفاده کنید.
برای ضدعفونی کردن دستگاه گوارش یا دستگاه تنفس از گلاب و رازیانه می توانید استفاده کنید.
تنفس هوای ناپاک که تقریبا هیچگاه برطرف نمی شود، باعث بروز بیماری های تنفسی چون آسم می شود. برای درمان این بیماری عرق گل ختمی و عرق برگ چنار موثر است.
سن که بالا می رود قند و چربی و فشار خون هم بالا می رود. شنبلیله، عرق گزنه، عرق گشنیز، عرق برگ گردو و عرق کاسنی برای قند خون، عرق شنبلیله برای فشار خون، عرق گشنیز، عرق شوید و عرق شنبلیله برای چربی خون مفیدند. اما اگر فشار تان پایین است می توانید از عرق شیرین بیان استفاده کنید.
در چهار فصل سال بیماری سرماخوردگی وجود دارد. عرق بادرنجبویه، مورد، گل ختمی، اسطوخودوس و گلاب ضد سرماخوردگی هستند.
اما اگر بعد از سرماخوردگی تب نیز به سراغتان آمد، عرق اسطوخودوس، بابونه، چهل گیاه و عرق کاسنی پایین آورنده های تب هستند. برای درمان سرفه هم از عرق شیرین

بیان و عرق نعناع می توانید استفاده کنید. اگر سرفه های پیاپی باعث گرفتگی صدایتان شد عرق برگ چنار، شیرین بیان و گل ختمی آن را برطرف می کنند. عرق پونه هم ضد سیاه سرفه و برطرف کننده خلط است. عرق یونجه نیز باعث نرم شدن سینه می شود.
همین طور عرق بهار نارنج، نعناع، شوید و زنیان رفع کننده تهوع و استفراغ هستند.
همیشه عده ای به دنبال بالا بردن وزنشان هستند و عده ای در تلاش برای پایین آوردن آن. عرق یونجه، برگ چنار و شنبلیله چاق کننده و عرق رازیانه ضد چاقی است. البته اگر به دنبال کم کردن وزن هستید عرق کاسنی را استفاده نکنید چرا که به میزان قابل توجهی اشتها را زیاد می کند.
اگر با افراط در خوردن خوراکی دچار دل پیچه شدید، عرق بادرنجبویه و عرق نعناع می توانند به شما کمک کنند. عرق مرزه، زنیان، بید و عرق کاسنی هم ضد نفخ شکم هستند.
همین طور عرق پونه، رازیانه، نعناع، گشنیز، شوید و عرق رازیانه خاصیت بادشکنی دارند و عرق مورد و هل، قابض روده و عرق بومادران، مرزه و رازیان ضد انگل هستند. اگر در یک روز تعطیل یا در ساعت نامناسب دچار دندان درد شدید و دسترسی به پزشک میسر نبود، عرق گشنیز می تواند درد دندانتان را موقتا تسکین دهد. عرق مورد و دارچین نیز رفع کننده بوی بد دهان و عرق گشنیز رافع جوش دهان هستند.
برای رفع بیماری های پوستی عرق شاتره و عرق گل ختمی تجویز می شود و اگر ریزش موهایتان زیاد است، عرق گزنه و عرق مورد ریشه موهایتان را تقویت می کنند.


 
 
مهدی جان تولدت مبارک
نویسنده : سحر - ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٧ تیر ۱۳٩٠
 

تولد حضرت مهدی (عج) و ایام نیمه شعبان پیشاپیش مبارک

 

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات بر جان و دل صبور مهدی صلوات

تا امر فرج شود مهیا بفرست بهر فرج و ظهور مهدی صلوات 

 

سوسوی ستارگان آسمان در التهاب انتظار فرج توست
پس بیا و آسمان و زمین را گلستان کن که این خانه ، خانه توست

 

دیرگاهیست در درونم غوغایی برپاست...
به گمانم که کسی می آید!
شاید تو باشی،

 

به امید روزی که متن تمام اس ام اس ها یک جمله باشد و آن : مهدی آمد

 

کاش می شد در میان لحظه ها لحظه ی دیدار را نزدیک کرد
میلاد نور پیشاپیش مبارک
خدانگهدار 

 


 
 
خرفه گیاه حضرت فاطمه (س) و خواص آن
نویسنده : سحر - ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ تیر ۱۳٩٠
 

حضرت فاطمه(س) محور خشنودى و خشم خداوند است. پاره وجودمصطفى(ص) و سرور بانوان عالم است، اما دشمنان اهل‏بیت(ع) حتى از اینکه‏«خرفه‏» که نوعى سبزى خودرو و مورد علاقه حضرت فاطمه(س) بود و به‏نام آن بزرگوار شهرت یافته بود، یادآور نام و خاطره حضرت زهرا(س)باشد نگران بودند و از سر دشمنى و کینه، تلاش کردند نام آن را برگردانند تاهمین اندک نیز نام و شخصیت اهل‏بیت(ع) بویژه فاطمه زهرا(س) را درخاطره‏ها زنده نکند، و این کارى بود که بنى‏امیه کردند و از تغییر نام یک‏سبزى نیز فروگذارى ننمودند.

از امام صادق علیه السلام نقل شده است که: می‌فرمودند بر روی کره زمین گیاهی شریفتر و مفیدتر از خرفه نمی‌باشد و آن گیاه حضرت فاطمه سلام الله علیها می‌باشد. سپس فرمودند خداوند لعنت کند بنی امیه را که نام آن را به خاطر عداوت و دشمنی با حضرت فاطمه سلام الله علیها عوض نمودندبه بقله الحمقاءیعنی سبزی احمقها.

عراقى مى گوید: ابونعیم از قول ثوبر نقل کرده است : پیامبر صلى اللّه علیه و اله که در پایش زخمى بود با خرفه معالجه کرد و فرمود: خدا به تو برکت دهد، هر جا مى خواهى سبز شو! که شفاى هفتاد درد هستى که کوچکترینش درد سر است .