قندعسل

 
16 اذر روز دانشجو
نویسنده : سحر - ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩٠
 

روز قلم های تیز، روز فکر های خلاق، روز

اندیشه های نو، روز تو، روز دانشجو مبارک

 

 

 

 

 

 


 
 
چند پیشنهاد ساده، جالب و سریع برای از بین بردن جوش
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٠٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳ آذر ۱۳٩٠
 

 

مرکبات: یکی از روش های متداول، گذاشتن مرکبات بر روی جوش است. اسیدسیتریک موجود در این میوه ها به خشک شدن جوش چرکی کمک می کند، در حالی که ویتامین های موجود در آنها التهاب باکتری های عفونت زا را کم می کند.
 
اگر در جست و جوی درمان خانگی برای این جوش ها هستید استفاده از مرکبات نقطه آغازین خوبی است. یک پرتقال یا لیمو را پوست کنده و از طرفی که آب میوه وجود دارد به پوست و روی جوش بمالید، این کار باعث می شود تا کمی احساس سوزش کنید. سپس اجازه دهید تا در معرض هوا خشک شود. تکرار این کار چندین بار در طول یک روز به شما کمک می کند تا جوش برطرف شود.

نمک دریایی: به شما کمک می کند تا باکتری های موجود در جوش های چرکی کشته شوند و منافذ پوستی پاکیزه بمانند. به این منظور کمی آب را بجوشانید. مقداری نمک دریایی را برداشته و کمی آب بر روی آن بریزید تا خمیری شکل شود. پس از آنکه خمیر سرد شد و دمای آن به دمای اتاق رسید با دست و دلبازی این خمیر را بر روی جوش قرار دهید. صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس محل را با آب بشویید. این عمل باعث کشته شدن باکتری ها شده و اجازه نمی دهد تا جوش چرکی در صورتتان اثر و لکه ای باقی گذارد.
 
خمیر دندان: اگر برای درمان جوش صورت خود خیلی عجله دارید پس باید روش سریع الاثرتری را انتخاب کنید. اگر قبل از خواب کمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد.

سیب: سیب رنده شده را مستقیما بر روی جوش ها بمالید و پس از خشک شدن نه تنها به از بین رفتن باکتری های موجود در جوش های چرکی کمک می کند، بلکه جوش ها را خشک می کند.


 
 
میوه هایی که برای دندان های شما مفید هستند!
نویسنده : سحر - ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳ آذر ۱۳٩٠
 

 میوه ها و سبزیجاتی که دارای رنگ سبز هستند برای سلامت دهان و دندان بسیار مفید به شمار می روند؛ سبزیجاتی نظیر:


1- کرفس
بزاق دهان بعضی اوقات باعث بوجود آمدن باکتری هایی می شود که برای دندان ها مضر هستند. با جویدن کرفس این باکتری ها از بین رفته و همچنین بین دندان های شما نیز تمیز می شود!

2- چای سبز:
چای سبز خواص بسیاری دارد که برای قلب ، اعصاب ، لاغری و... بسیار مفید هستند. اما چای سبز حاوری موادی است به نام "کاتچین" که باکتری های موجود در دهان شما را که باعث خرابی دندان ها و لثه ها و همچنین بوی بد دهان می شوند را از بین می برد. با نوشیدن 2 تا 5 فنجان چای سبز در روز از خرابی دندان هایتان جلوگیری کنید.

کیوی
کیوی حاوی مقدار زیادی ویتامین C می باشد.با خوردن یک عدد کیوی متوسط در روز می توانید ویتامین C مورد نیاز بدن تان را تامین کنید.کمبود این ویتامین باعث پوکی استخوان و همچنین بوجود آمدن باکتری هایی در دهان شود که سلامت دهان و دندان و لثه های شما را تهدید می کنند!