قندعسل

 
پلاستیک ها نان را هم سرطانی می کنند
نویسنده : سحر - ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۳ تیر ۱۳٩۱
 

                                                                                  

... یک متخصص تغذیه نسبت به نگهداری نان در کیسه های نایلون و پلاستیک ها هشدار و داد و گفت: پلاستیک ها و نایلون ها، نان را هم سرطانی می کنند ... ضیاء الدین مظهری افزود: بسیاری از مردم نان را در کیسه های نایلون یا ظروف پلاستیکی نگه می دارند، غافل از اینکه نان سرطانی شده می خورند ... وی در این مورد توضیح داد: همانطور که هشدار داده می شود غذاهای گرم در ظروف یک بار مصرف پلاستیکی سرو نشود زیرا سرطان زاست، کیسه های نایلونی نیز در اثر حرارت با تغییر ph مواد سرطان زا را به نان منتقل می کنند ... این متخصص تغذیه بهترین روش نگهداری نان را نگه داشتن در فریزر عنوان کرد و ادامه داد: مردم نحوه نگهداری نان درفریزر را نمی دانند و به همین دلیل اغلب آن را در طبقات اولیه فریزر نگه می دارند ... وی اظهار داشت: طبقات اولیه عالی ترین و پر ارزش ترین قسمت فریزر است زیرا پروسه یخ زدن آن جا اتفاق می افتد و باید برای گوشت و ماهی و سبزیاستفاده شود نه برای نگهداری نان ... مظهری همچنین ظروف شیشه ای را بهترین ظروف برای نگهداری نان عنوان کرد و گفت: نگهداری نان در ظروف شیشه ای بی خطر ترین و بهداشتی ترین طریقه نگهداری آن است که مانند ظروف پلاستیکی نان را سرطانی نمی کند ... وی در پاسخ به اینکه آیا ارزش بیولوژیکی و غذایی نان بیات با نان تازه متفاوت است، بیان کرد: نه تنها ارزش بیولوژیکی و غذایی آن فرقی ندارد بلکه حتی در برخی بیماری ها توصیه می شود نان بیاتبخورند زیرا نان تازه دیرهضم تر است .


 
 
پروفسور منوچهر جعفریان
نویسنده : سحر - ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ تیر ۱۳٩۱
 
راز سلامتی


 پروفسور منوچهر جعفریان، متخصص و پژوهشگر برجسته علوم تغذیه بعد از 45 سال دوری، به وطن بازگشته و حاصل یافتههای علمی و آزمایشگاهی این محقق که نتیجه 25 سال تلاش مستمر اوست با خود آورده. 
 
 یافته ‌ هایی که در ظاهر آنقدر ساده‌‌ اند که عمل کردن به آنها شوخی به نظر می  رسد.
 
 او می ‌ گوید تغذیه صحیح عامل اصلی سلامت و عادت غذایی غلط که در میان ایرانیان تبدیل به یک فرهنگ شده علت اصلی بیماری هاست.
 
دنیا رژیم ‌ های لاغری را مردود می داند. غذاها ربطی به چاقی یا لاغری ندارد. تئوری«کم بخور لاغر شوی» هنوز در ایران رایج است اما این تئوری در دنیا رد شده. سوءتغذیه انسان را چاق می کند.   در اثر سوءتغذیه ‌ ای که ما در ایران داریم، هورمونهایی در بدن ترشح می شود و این هورمون ‌ ها باعث چاقی یا لاغری می شوند. امروزه آن رژیم های غذایی که دیگر در اروپا و در دنیا هم رد شده سبب کوتاهی عمر، ریزش مو و سلب سلامتی می ‌ شود؛ زیرا بدن افراد در اثر این رژیمها چربی ‌های باوفا را از دست می دهند و این چربی ‌ ها دو ماه بعد با عنوان «یویو افکت» برمی ‌ گردند.
 
»برای سلامتی ‌ تان بخندید؛ ببخشید؛ فراموش کنید دکتر جعفریان می ‌گوید: «خندیدن، بخشیدن، فراموش کردن سه عامل مهم برای سلامت روح و روان است.
 
 باید بیشتر از میوه جات و سبزیجات استفاده کنیم و از گوشت فاصله بگیریم. گوشت در تغذیه جهانی روز به روز بیشتر محکوم می ‌ شود. تمام دنیا به گیاه خواری برگشته است.
 
در کشورهای ژاپن، سوییس و آمریکا رویکرد غذایی به سمت گیاه ‌خواری پیش می ‌ رود.
 
 ما دو نوع تغذیه داریم: تغذیه جسم، تغذیه روح.   تغذیه جسم نیاز به همان پنج ماده غذایی شامل پروتئین ‌ ها، کربوهیدرات ‌ ها، چربی ‌ ها، ویتامین ‌ها و املاح است. تغذیه روح هم وابسته به پنج فاکتور است که شامل هدفدار بودن، اعتماد داشتن به دیگر انسان  ها، اعتقاد، عشق و اراده است.
 
جالب است بدانید طبق یافته های معتبر پروفسور، فقدان هریک از این پنج عامل روحی جذب غذا را در جسم دچار مخاطره کرده و موجب سوءتغذیه و بیماری میشود.
 
 دکتر جعفریان به ‌ سبک غلط طبخ در ایران اشاره کرده و میگوید:
 
 «این طبخ غلط باعث شده سبوس و پوسته ارزشمند گندم یا برنج در ایران دور ریخته شود. با دور ریختن پوسته گندم و برنج با دست خود این پل را خراب می کنیم. اگر آب برنج آبکشی شده را به آزمایشگاه بفرستید، میبینید که سرشار از ویتامین ب1 است.
 
 تمام املاح و نیاز بدن در پوست گندم است که این پوست جداسازی شده و در اختیار مرغ  های خوشبخت قرار داده می شود.   آرد سفید زندگی را کوتاه می کند.   ما در فرآیند آزمایشی در آزمایشگاه دو دسته موش را انتخاب کردیم. به یک دسته آرد سفید دادیم. همه موش ‌ ها بعد از دو هفته مردند. اما به موشهای دسته دوم در سالن دیگر گندم با سبوس داده شد بعد از دو هفته مشاهده کردیم همه می ‌ جهیدند. اینجا ثابت می شود که آرد سفید کشنده است. در کشور سوییس سبوس ‌ گندم یا برنج در بسته های کوچک به قیمت یک فرانک فروخته میشود. در ایران مشاهده کردم که سبوس ‌ ها در کیسه ‌ های بزرگ مقابل نانوایی قرار دارد. با خود گفتم چه  نانوای ثروتمندی... از او پرسیدم چند گرمی  از این سبوس ها به من می ‌ دهید گفت: همه را بردارید.  گفتم چه خوب من دیگر نمی روم سوییس.   نانوا گفت: این کیسه را اینجا گذاشتیم که در زمستان از آن استفاده کنیم.   زمستان خانم ‌ ها به خاطر لغزندگی زمین می خورند.   ما این سبوس ‌ ها را کف زمین می ‌ پاشیم تا مردم زمین نخورند...
 
»سبوس بدن ‌ مان را چربی ‌ زدایی می ‌ کند او تاکید می ‌ کند: «اگر مردم بدانند سبوس در زندگی روزمره چه خاصیتی دارد هرگز این برخورد را با این ماده حیاتی نخواهند داشت.
 
سبوس چربی ‌ های اضافی را همراه صفرا می گیرد. و از سیستم گوارش جدا می کند.   صفرا را به جای اول خود بازمی گرداند و چربی را دفع می کند. سبوس بخورید و بعد از سه هفته به آزمایشگاه بروید. خواهید دید که کلسترول شما چقدر پایین آمده است.سبوس را از نانوایی ‌ ها تهیه کنید و هر صبح در یک لیوان شیر حل کرده مصرف کنید. بهترین سبوس در پوست سیب است که سرشار از پکتین است و اجازه نمی  دهد علاوه بر چربی املاح خطرناک مثل سرب و جیوه در بدن باقی بماند.
 
»«سه» عاملی که عمر را کوتاه می  کند: به گفته پروفسور اثبات شده که چاقی، بی ‌ خوابی، و ناامیدی سه عاملی هستند که عمر را کوتاه می ‌ کنند.
 
 او در پایان تاکید می کند: «اگر می خواهید 120 سال عمر کنید و سالم بمانید، شب ‌ ها غذای پختنی نخورید.
 
 پنج عضو بدن هرگز نمی خوابند: مغز، قلب، ریه، کبد، کلیهها.
 
  یک ماه از سال روزها روزه میگیرید. یازده ماه از سال را هم شب ‌ ها روزه بگیرید و تاثیر آن را در سلامتی ببینید.سعی کنید ساعت شش عصر به بعد چیزی نخورید. عصرانه بخورید.   وعده غذایی سنگین برای شام باعث میشود قلب با فشار بیشتری خون را  پمپاژ کند و اعضایی که در طول شب باید استراحت کنند مجبور به کار باشند.
 

 
 
داستان- قیمت مغز
نویسنده : سحر - ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱
 
•تو بیمارستان، جایی که یکی از افراد فامیل که به طرز مرگباری مریض بود،
• بستری شده بود، همه قوم و خویشها تو اتاق انتظار جمع شده بودن .

بالاخره دکتر وارد شد ، با نگاهی خسته ، ناراحت و جدی .

دکتر در حالی که قیافه نگرانی به خودش گرفته بود گفت :
•"متاسفم که باید حامل خبر بدی براتون باشم ,
• تنها امیدی که در حال حاضر برای عزیزتون باقی مونده، پیوند مغزه ."

"این عمل ، کاملا در مرحله أزمایش ، ریسکی و خطرناکه ولی در عین حال
• راه دیگه ای هم وجود نداره,
• بیمه کل هزینه عمل را پرداخت میکنه ولی هز ینه مغز رو خودتون باید پرداخت کنین ."
•اعضا خانواده در سکوت مطلق به گفته های دکتر گوش می کردن ,
• بعد از مدتی بالاخره یکیشون پرسید :
•" خب , قیمت یه مغز چنده؟";

دکتر بلافاصله جواب داد :"۵۰۰ هزار تومانبرای مغز یک مرد و
• ۲۵۰ هزار تومان برای مغز یک زن ."

موقعیت نا جوری بود , أقایون داخل اتاق سعی می کردن نخندن
• و نگاهشون با خانمهای داخل اتاق تلاقی نکنه , بعضی ها هم با خودشون پوز خند می زدن !

بالاخره یکی طاقت نیاورد و سوالی که پرسیدنش آرزوی همه بود از دهنش پرید که :
• "چرا مغز آقایون گرونتره ؟ "

دکتر با معصومیت بچگانه ای برای حضار داخل اتاق توضیح داد که :
•" این قیمت استاندارد عمله ! باید یادآوری کنم که مغز خانمها چون استفاده میشه،
• خب دست دومه و طبیعتا ارزونتر ! . "  

 
 
تأثیر شگفت‌انگیز دعا بر سلامتی انسان
نویسنده : سحر - ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱
 
•هنگام‎ دعا و مراقبه‎ فعالیت‎‎ قـسمـت پیشانی‎‎ "لوب‎ فرونتال‎" مغز افزایش‎ می‌یابد و فعالیت‎ بخشی‎ از مغز که‎ احساس‎ "خـود یـا من‎‎ بودن" به‎‎ ما می‌دهد کاهش‎ می‌یابد، به عبارت‎ دیگر مرز بین‎ خود و دنیای‎ خارج‎ کـم‎ رنگ‌تر می‎شود

همچنین‎ دعا و مراقبه‎ سبب‎ تحریک‎ فعـالـیـت‎ هیپوتالاموس‎ یعنی‎ مرکز کنترل‎ ضربان‎ قلـب‎، فشار خون‎‎ و هـورمـون‌هـایـی‎ مثـل‎ هـورمـون کورتیزول‎ یا هورمون‎ استرس‎ می‎ شود. هورمون‎‎ کورتیزول‎ فعالیت‎ دستگاه‎ ایمنی‎ بدن را مهار می‌‌کند بنابراین‎ دعا و مراقبه‎ سبـب‎ کاهش‎‎ هورمون‎ کورتیزول‎ و افزایش فعـالـیـت‎ دستگاه‎ ایمنی‎‎ بدن‎ می‌شود. این‎‎ پژوهش‌ها نشان می‎‌دهـد، دعـا سبب‎ کاهش‎ فشار خون، تخـفیـف‎ درد و تـورم‎ مفصل‎‌ها و کاهش‎ درد بیماران‎ سـرطانـی‎‎ مـی‌شود.


 
 
مغزانیشتین
نویسنده : سحر - ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱
 

یک قسمت از مغز انیشتین که مرتبط با استدلالات ریاضی است، 15 درصد پهن‌تر از دیگر مغزهای معمولی است. همچنین کشف کردند که این بخش مغز، فاقد شکافی است که در سایر مغزها موجود است. معمولا مغز همه انسان‌ها، دو قسمت کاملا جداگانه دارد، حال آن‌که مغز انیشتن به نظر یک شبکه می‌رسد که سیناپس‌های این قسمت بسیار متراکم بوده‌اند.


 
 
آدمها با کجای مغزشان عاشق می شوند؟؟
نویسنده : سحر - ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱
 
سرانجام در قرن 20 میلادی ، انسان عشق را احساسی تولید وکنترل شده از سوی مغز دانست.

تحقیقات اخیر نشان داده است که عشق نتیجه واکنش متقابل مغز و قلب است.

 

هنگامی که عاشق می شوید ، مغز فرمان می دهد تا ضربان قلب تند ، پوست سرخ و تنفس عمیق تر شود.

در عشق همان مناطقی در گیر می شوند که وقتی انسان از مواد مخدر یا مشربات الکلی به مقدار زیاد مصرف می کند ، دچار اختلال می شوند.کشف این موضوع ، توجیهی برای این ادعاست که عشق کور است.گریه


 
 
ایامیدانید...؟
نویسنده : سحر - ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱
 
آیا میدانید مصرف زغال اخته از تنگی عروق خون جلوگیری میکند

آیا میدانید اگر یک ماهی قرمز را در یک اتاق تاریک قرار دهید، کم کم رنگش سفید می‌شود

 

آیا میدانید فقط قورباغه های نر قور قور می کنند

 

آیا میدانید شیرینی تنها مزه ای است که جنین در رحم مادر هم می فهمد.

 

آیا میدانید زنبور از بوی عرق بدش میاید و به کسی که بدنش بو دهد یا عطر زده باشد حمله می‌کند

 

آیا میدانید مغز در هنگام خواب فعالتر از وقتی‌ است که تلویزیون می‌بینید

آیا میدانید فندک قبل ازکبریت اختراع شد

 

آیا میدانید مورچه ها نمیخوابند      

 

آیا میدانید شمپانزه ها قادرند مقابل آینه چهره خود را تشخیص دهند اما میمونها نمیتوانند    


 
 
پرسش وپاسخ درموردآلرژی
نویسنده : سحر - ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱
 

نکاتی چند در مورد آلرژی و حساسیت

 

بیماری های آلرژیک قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان ها دارند.

در سال 850 تا 932 میلادی،‌ محمد زکریّای رازی پزشک، فیلسوف و شیمی دان برجسته ایرانی برای اولین بار در رساله ای به نام «رساله شمّیه» بیماری «آلرژی بینی» را شرح داد

یکی از عوامل برانگیزاننده آلرژی بینی یک حشره به نام مایت (حیره) می باشد که در گرد و غبار و مو و پشم حیوانات وجود دارند.

در سال 1970 اسپری های دهانی استروییدی جهت درمان آسم برای اولین بار به دنیا معرفی شد و در سال 1980 نسل جدید داروهای آنتی هیستامین که خواب آور نبودند به نام ترفنادین وارد داروخانه ها شد

در یکصد سال اخیر علم آلرژی تغییرات شگرفی داشته و البته هنوز راه درازی نیز پیش رو دارد. با توجه به تغییر سبک زندگی، تغییر الگوی مصرف غذایی و تغییر شرایط بهداشتی جهان پیش بینی می شود تا سال 2020 حدود 50% از جمعیت جهان مبتلا به آلرژی باشند. از این جهت آشنایی با این دسته از بیماری ها می تواند در بهبود وضعیت زندگی بسیار موثر باشد

آلرژی چیست؟

واژه آلرژی به حساسیت با موادی که پیرامون محیط زیستمان است مانند ذرّات هوا، غذا یا حساسیت با موادی که در تماس با پوست هستند، اطلاق می شود.

در صورتی که فرد آلرژیک در تماس با مواد حساسیت زا مانند گرده های گل و گیاه قرار بگیرد موادی شیمیایی از ماست سل ها به نام هیستامین، لکوترین و پروستاگلاندین ترشح شده که سبب برخی از علایم بالینی مانند کهیر و خارش در فرد می گردد.

علایم آلرژی

علایم

اندام هدف

خارش بینی- عطسه- آبریزش بینی- خس خس بینی

بینی-چشم-ریه

احتقان و ترشح بینی – خس خس

بینی-ریه

احتقان بینی-خارش و قرمزی چشمها-خس خس

بینی

 

(2) بیماری های آلرژیک چه نوع بیماری هایی هستند؟

بیماری های آلرژیک شامل آسم، آلرژی بینی، اگزما، آنافیلاکسی و حساسیت های غذایی می باشند.

علایم بالینی

بیماری

احتقان و آبریزش بینی- عطسه  و خارش بینی

آلرژی بینی

کهیر-فلاشینگ- عطسه- آبریزش بینی- خارش گلو- خس خس گلو- تهوع-اسهال- گیجی- تنگی فس

آنافیلاکسی

خس خس سینه- تنگی نفس- سرفه

آسم

قرمزی و التهاب پوست در چین های بدن

اگزما

مانند علایم فوق

آلرژی غذایی

 

 

بیماری های آلرژیک به طور چشمگیری افزایش یافته است همه انسان ها استعداد ابتلا به بیماری های آلرژیک را دارند

آلودگی هوای درون خانه (دود سیگار) و ذرات حساسیت زای بیرون خانه در ایجاد آسم و آلرژی نقش موثری دارند

رینیت آلرژیک و آسم در مقایسه با درماتیت آتوپیک کمتر خودبخود بهبود می یابند.

علایم آلرژی بینی چیست؟

بیمارانی که دارای آلرژی فصلی بینی هستند تحت عنوان رینیت آلرژی فصلی یا تب یونجه فصلی شناخته می شوند که علایم به صورت حاد و متناوب به خصوص هنگام بیرون رفتن از خانه یا در هوای طوفانی بدتر می شود. علائم این بیماری شامل عطسه، خارش بینی، و ترشح و گرفتگی آن است. حمله عطسه 5 تا 10 بار در طول روز اتفاق می افتد . گرفتگی بینی یکی از علایم بالینی مهم رینیت آلرژیک می باشد که در نیمی از بیماران وجود دارد که به علت ادم و التهاب مخاط بینی ایجاد می شود. در کنار این چهار علامت مهم بالینی که ذکر شد نیمی از این بیماران دارای علایم چشمی مانند خارش، قرمزی و آبریزش نیز می باشند

چگونه می توانم بگویم آلرژی دارم یا سرما خورده ام؟ تفاوت این دو چیست؟

علایم بیماری سرما خوردگی شبیه آلرژی می باشد اما تفاوت هایی با هم دارند که در شناخت این دو بیماری به ما کمک می کند. در هر دو بیماری عطسه، آبریزش و گرفتگی بینی وجود دارد. در سرما خوردگی علایم بیماری بیشتر با تب و گلودرد شروع می شود ولی در آلرژی آب ریزش بینی بدون تب یا گلودرد دیده می شود

 

علایم بالینی آلرژی و وسرماخوردگی

بیماری

آلرژی

سرماخوردگی

گلودرد

ندارد

دارد

عطسه

دارد

دارد

آب ریزش بینی

دارد

دارد

رنگ ترشحات

زلال

سبز یا زرد رنگ

خارش بینی

دارد

ندارد

خارش چشم

دارد

ندارد

مدت بیماری

طولانی مدت

10-7 روز

فصل سال

بهار، تابستان یا در طول سال

زمستان

 

آلرژی دائم یا غیرفصلی بیشتر به علت مواد حساسیت زای داخل خانه مانند مایت موجود در گرد و غبار اتاق ایجاد می شود. از دیگر علل این آلرژی  حساسیت به مو و پشم حیوانات خانگی، قارچ های داخل خانه (آسپرژیلوس و ینی سیلیوم) که در محیط های مرطوب خانگی یافت می شوند و سوسک می توان نام برد

برخی از افراد با حضور در محیط کار دچار آلرژی بینی می شوند، به این  حالت رینیت شغلی گفته می شود. شایع ترین علت این نوع آلرژی ذرات حساسیت زای موجود در هوا می باشد

اگر فردی از اعضای خانواده شما نمی تواند شیر بخورد او را به پزشک معرفی کرده تا از نظر آلرژی به شیر ارزیابی شود.

سیگار و قلیان سبب تحریک مخاطی بینی شده و با علایمی مانند گرفتگی بینی،‌ آبریزش و عطسه همراه می باشند. بدون اینکه فرد به تنباکو حساسیت داشته باشد گاهی حساسیت به قارچ های موجود در لابلای  برگ های تنباکو سبب بروز علایم آلرژیک می گردد

در بیمارانی که به طور همزمان به انحراف خفیف تا متوسط بینی و همچنین رینیت آلرژیک مبتلا هستند بهتر است ابتدا از مواد که سبب حساسیت می شود دوری گزینند و آلرژی خود را درمان کنند

اینکه بیمار به چیزی حساسیت دارد پزشک بایستی تست پوستی آلرژی انجام دهد.

تست پوستی پریک استاندارد طلایی تشخیص آلرژی در افراد می باشد

افرادی که با گربه و سگ ها در تماس هستند ممکن است  به آلرژی دچار شوند.

پنجاه درصد بیمارانی که  آلرژی بینی دارند مبتلا به علایم آلرژی چشمی نیز هستند شایع ترین علامت آن قرمزی، خارش و آبریزش چشم می باشد

در دوران بارداری علایم آلرژی بینی مانند آبریزش و گرفتگی بینی پدیدار می شوند یا زنانی که آلرژی بینی داشته اند علایمشان بدتر می شود

هنگام مسافرت  با هواپیما آلرژی بینی  بدتر می شود

گوش درد حاد به دنبال عفونت های ویروسی که سبب تجمع مزمن مایع در گوش میانی می گردد. که معمولا با درد و تب همراه نمی باشد ولی در صورت عدم درمان می تواند به کاهش شنوایی منجر شود نیاز به بررسی از نظر ابتلا به آلرژی دارد

شایع ترین علامت این بیماری بی قراری، بی خوابی، کاهش توجه به صداهای اطراف، عدم تعادل، افتادن بی دلیل هنگام ایستادن یا راه رفتن ، کودکانی که به طور دائم مبتلا به تجمع مایع در گوش هستند بهتر است از نظر ابتلا به آلرژی با انجام تست های لازم بررسی شوند

آلرژی بینی اقدامات ارتودنسی را در کودکان افزایش می دهد ، کودکان به دلیل التهاب آلرژیک بینی به گرفتگی بینی دچار باشند و مجبور شوند که تنفس دهانی داشته باشند ، در مجموع تنفس دهانی دهان را تحت فشار زیادی قرار داده که خود سبب باریک شدن کام می گردد که قوس آن عمیق شده و فک به سمت پایین و عقب رانده و به طرف گردن رانده می شود. این آناتومی سبب فشرده شدن دندان ها و حتی لغزش آنها به روی همدیگر می گردد این حالت در حوالی سن 4 تا 5 سالگی اتفاق می افتد که جهت تصحیح آن به اقدامات ارتودنسی نیاز است.

آلرژی سبب التهاب و تورم مخاط سینوس ها شده و تخلیه ترشحات مخاطی سینوسی را به مجرای بینی مسدود می نماید که می تواند سبب سینوزیت مکرر شود

تقریبا نیمی از بیمارانی که سینوزیت مزمن دارند تست های پوستی آنها نسبت به آلرژن های هوایی مثبت می باشد. به علت شیوع بالای آلرژی در بیمارانی که سینوزیت مزمن دارند همه آنها از این نظر باید بررسی شوند.

آلرژی بینی می تواند یکی از علت های عمده ابتلا به پولیپ بینی باشد.این پولیپ ها بیشتر در افراد بزرگسالی دیده می شود که مبتلا به آسم هستند

. چنانچه پولیپ درمان نشود، فرد در خطر ابتلا به سینوزیت مکرر، آپنه در هنگام خواب و تغییر شکل صورت (به صورت پهن شدن پل بینی) قرار دارد.

سردرد مزمن می تواند با آلرژی ارتباط  داشته باشد

بسیاری از بیماران مبتلا به آلرژی بینی به طور همزمان مبتلا به سینوزیت نیز هستند.

 در افراد مبتلا به آلرژی بینی  مجرای برونش در غیاب علایم آسم ملتهب بوده و تنگ تر از اندازه طبیعی می باشد. هنگامی که افراد مبتلا به آلرژی بینی فصلی یا دائمی هستند در طول زمان نسبت به افراد طبیعی بیشتر احتمال ابتلا به آسم را دارند

بیمارانی که همزمان مبتلا به آلرژی بینی و آسم هستند شدت آلرژی بینی و آسم به هم وابسته است و بیمارانی که آلرژی شدید بینی دارند به طور واضح به داروی بیشتری برای کنترل آسم خود نیاز دارند

آلرژی بینی می تواند سبب اختلال خواب بیمار شود

آلرژی بینی با خلق  و خوی افراد و سطح انرژی آنان ارتباط دارد بعضی از بیماران  مبتلا به آلرژی بینی گوشه گیر،  افسرده و عصبی و تحریک پذیر هستند در مجموع هشتاد درصد بیماران از علایم آلرژی خود احساس خستگی می کردند.

شایع ترین غذاهایی که ایجاد آلرژی می نمایند بادام زمینی، سویا، بادام درختی، تخم مرغ، شیر، گندم، ماهی و میگوو افزودنی های غذایی مانند نگهدارنده ها که ترکیبات سولفیت کنسرو می توانند ایجاد آلرژی غذایی نماید.

برخی افراد گاهی با نوشیدن الکل به خس خس سینه، کهیر و تورم گلو مبتلا می شونددر این حالات تست خونی یا تست پوستی آلرژی کمک کننده است .

بین ابتلا به آلرژی بینی فصلی و آلرژی غذایی ارتباطی وجود دارد.

گزش حشراتی که به دسته هیمنوپترا تعلق دارند می تواند واکنش های آلرژیک ایجاد کند. زنبور عسل، زنبور سرخ، زنبور زرد و مورچه های آتشین از این دسته اند

باتشکرازاستادایمونولوژی دانشگاه ازادمشهد دکترحمیدکرمانی

 

 


 
 
خانـه ای کاملا وارونـه در اتریـش !
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩۱
 


خانه ی مشهور به وارونه که به یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری در اتریش تبدیل شده، را می توان یک اثر هنری نامید چراکه در عین وارونه بودن خانه ای کامل بوده و تمامی تجهیزات یک خانه را داراست. بدلیل طبیعی بودن این اثر در نگاه اول به نظر می رسد که این خانه به وسیله گردباد و طوفان به این شکل در آمده است.

ساخت این خانه وارونه 8 ماه زمان برده است و طراح آن و بازدید کنندگان معتقدند که بی نظیر ترین خانه وارونه دنیا محسوب می شود چرا که آنقدر طبیعی ساخته شده که گاهی تصور می شود که آنها دارند برعکس می بینند!

درب ورودی این خانه از پنجره زیر شیروانی ساختمان می باشد. یکی دیگر از طرافتهای این ساختمان واروونه آثار و بقایای پِی ساختمان است که از دور مشاهده شده و تصور واقعی بودن را برایمان چند برابر می کند.

در تصاویر زیر می بینید که حتی اتاق کودکان به هم ریخته شده و با ظرافت خاصی اشیا به سقف متصل شده است. همچنین یک ماشین در پارکینگ وجود دارد که به شکل ماهرانه واروونه شده است. شومینه و تلویزیون واقع در نشینمن این خانه نیز واقعی بوده و قابل استفاده می باشد و دودکش شومینه در زمین تعبیه شده است

 

 

برای دیدن بقیه عکس هابه ادامه مطلب بروید


 
 
صرفاجهت رفع خستگی
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٤ تیر ۱۳٩۱
 
فَشِن به معنای واقعی کلمه اینه ها

 

پس این وسط ز گهواره تاگور و اینجور حرفا چی میشه ؟

به نظر من باید بریم خدا رو شکر کنیم که چینی نشدیم
(صفحه کلید)

بدون شرح

من نمیدونم این مرغه در چه حالتی مرده ؟ جفتک مینداخته ؟ 
 
جمله ای از ناپلئون که به احتمال قوی تا کنون نشنیده اید
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٤ تیر ۱۳٩۱
 

بعید میدانم خود ناپلئون هم شنیده باشه 
 
تقدیم به دوستان بامرام
نویسنده : سحر - ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٤ تیر ۱۳٩۱
 

 

 

 


 
 
Best of luck in your exams
نویسنده : سحر - ساعت ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱ تیر ۱۳٩۱
 

All i want you is to be courageous

Be calm and
be self equipped with facts and figures
to conquer this exams battle

I wish you is best of luck in your exams