قندعسل

 
فکر می کنید کاربری این ساختمان چیه؟
نویسنده : سحر - ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩۱
 

این هم از نمای روبروی ساختمان :

این بنا یک مسجده.... متفکر
یه گروه معماری اندونزیایی این بنا رو طراحی کردن...
اگه دقت کنید کلمات "لا اله ال الله" و "محمد رسول الله" رو روی بدنه ی اون می تونید مشاهده کنید...

اندونزی به تازگی در فضایی به مساحت 970 مترمربع ساختمان جدید مسجد الایرسیاد را به نمایش گذاشته است 
بدنه خارجی این ساختمان کاملاً با معماری کلاسیک و مدرن طراحی شده است.
همچنین سالن‌های نورانی با طرح‌های آرامش‌بخش مختص راز و نیاز و انجام واجبات اسلامی در محوطه داخلی این مسجد به‌خوبی نمایان شده استخیال باطل

خداوکیلی این عکس رو نگاه کنید.... 
شما خوشتون نمیاد برین تو این مسجد و دوکلوم با خدای خودتون حرف بزنید !گریه
 
 
اینو بخونی گوشی تو رو ویبره نمی زاری !!
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٥ امرداد ۱۳٩۱
 

 

تنی چند از دانشمندان معتقدند حالت ویبره تلفن همراه بروز سندروم عضلانی را در پی دارد.


به گفته آنان، در این گونه سندروم حتی زمانی که تلفن همراه از حالت ویبره خارج است عضله مربوطه شروع به ارسال سیگنال‌های کاذب به مغز می‌کند و در نتیجه فرد دچار نوعی حساسیت و هوشیاری نابه‌جا نسبت به تلفن همراه خود می‌شود.
استفاده طولانی مدت از حالت «ویبره» تلفن همراه به بروز عارضه‌ای موسوم به «fauxcellarm» در فرد منجر می‌شود.
این عارضه بیشتر در کسانی ظاهر می‌شود که تلفن همراه خود را در حالت ویبره قرار داده و آن را در جیب لباس‌های خود می‌گذارند.


 
 
منظره شبانه بعضی کشورها
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱
 

برزیل

پاریس

ابشارنیاگارا

تورنتو

لندن

سنگاپور

ایران

 

شرکت برق بخاطر قطع برق عذر خواهی میکندو دلیل قطع برق در ذیل آمده است

 

 

سوالمتفکرخیال باطل


 
 
تصور کنید بالای برج لاس وگاس درآمریکا چی ساختن؟
نویسنده : سحر - ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱
 

چراغ ونورمیبینیددیگه چی؟!!!

مشخص  شد؟اگه نه پس نزدیکتربیاین


 
 
گیاه پنج انگشت
نویسنده : سحر - ساعت ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩۱
 

این گیاه را فلفل بیابانی نیز می نامند و در بسیاری از مناطق ایران می روید. درختچه زیبایی به ارتفاع یک متر و نیم است که به علت گل های زیبایی که دارد گاه به عنوان گیاه تزئینی کاشته می شود. بدین علت به آن پنج انگشت گویند که برگ های آن پنجه ای و پنج تایی است. گل های آن برنگ آبی و شبیه سنبله ای دراز است که سپس تبدیل به گل می شود.

میوه این گیاه قابض است و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند. افرادی که دچار بواسیر یا شقاق باشند می توانند از اثرات درمانی آن سود بجویند و در جوشانده این گیاه بنشینند تا عارضه برطرف شود.

میوه این گیاه اثرات درمانی زیادی برای رحم دارد. 
قاعدگی را تنظیم می کند و برگ این گیاه ورم های رحمی را بهبود می بخشد و عفونت را پاک می سازد. فواید آن به قدری زیاد است که از این گیاه در قرص های گیاهی مورداستفاده برای تنظیم قاعدگی و کاهش خونریزی استفاده می شود.

برگ این گیاه اثر کاهنده ای بر شهوت دارد و در قدیم و پارسایان در فصل بهار این گیاه را زیر خود فرش می کردند تا شهوت بر آنها غلبه نکند.

ضماد میوه و برگ آن ادرار را افزایش می دهد و مقدار زیاد آن برای کلیه مضر است.

این گیاه در درمان سر درد هم مفید است.

پنج انگشت، گیاه بسیار مؤثری برای درمان اختلالات قاعدگی است

از گیاه پنچ انگشت، دارویی به نام ویتاگنوس ( VITAGNUS ) تهیه کرده اند که حاوی‌ 90 ـ 80 میلی‌ گرم‌ عصاره‌ خشک‌ این گیاه‌ می‌باشد.

این دارو جهت‌ رفع ‌اختلالات‌ قاعدگی‌ و یائسگی ‌ به‌ کار می‌رود.

مکانیسم‌ اثر دقیق‌ این‌ فرآورده‌ به‌ اثبات‌ نرسیده‌ است‌ ، ولی‌ به‌ نظرمی‌رسد گیاه‌ پنج‌ انگشت‌ با اثر بر محور هیپوتالاموس‌ ـ هیپوفیز اثر خود را اعمال‌ می‌کند. این‌ گیاه‌ باعث‌ کاهش‌ آزاد شدن FSH* و افزایش‌ آزاد شدن‌ LH** و پرولاکتین ‌از هیپوفیز می‌گردد. هورمون های FSH و LH در تولید استروژن ( هورمون جنسی زنانه ) از تخمدان ها و دوره تخمک گذاری در خانم ها موثرند.

مطالعات‌ نشان‌ داده‌ است‌ که‌ گیاه‌ پنج‌انگشت‌ حاوی‌ ترکیبات‌ استروژنیک ‌نمی‌باشد و مستقیماً بر روی‌ تخمدان ها تاثیر نمی‌گذارد.

با توجه‌ به‌ اثرات‌ هورمونی این دارو، مصرف‌ آن‌ در دوران‌ بارداری ‌ ممنوع است .

در اکثر مطالعات‌ انجام‌ شده‌ با مصرف‌ این‌ دارو عوارض‌ جانبی‌ مشاهده‌ نگردیده‌ است‌، ولی‌ به‌ طور‌ نادر گزارشاتی‌ مبنی‌ بر بروز واکنش های‌ آلرژیک ‌، سردرد و افزایش‌ خونریزی‌ دردوران‌ قاعدگی‌ وجود دارد.

این‌ دارو ممکن‌ است‌ با داروهای‌ ضد بارداری‌ خوراکی‌ وهورمونی‌ تداخل‌ نماید.

برای مصرف این دارو ، روزانه‌ 40 قطره‌ از آن را در کمی‌ آب‌ یا آبمیوه‌ بریزید و نیم‌ ساعت‌ قبل‌ از صبحانه‌ ( با معده‌ خالی ) مصرف ‌کنید.

البته یادآوری می کنم که دارو را حتماً حتماً باید تحت نظر پزشک و با تجویز ایشان مصرف کنید و از مصرف خودسرانه آن خودداری کنید.

پی نوشت :

* FOLLICLE STIMULATING HORMONE : این هورمون از غده هیپوفیز ترشح می شود و در خانم ها سیکل قاعدگی و تولید تخمک ها را در تخمدان ها کنترل می کند.

** LUTEIN HORMONE : این هورمون از غده هیپوفیز ترشح می شود و باعث ترشح استروژن از تخمدان ها می شود. این هومون در نیمه دوم قاعدگی باعث ترشح پروژسترون و هورمون های مردانه از جسم لوتئینی می شود.


 
 
بستنی‌هایی که چاق نمی‌ کنند...
نویسنده : سحر - ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩۱
 

آرزوی ساختن بستنی‌هایی که بتوان آنها را بدون نگرانی از چاق شدن خورد، کم کم به وقوع می ‌پیوندند.

محققان موفق شده‌اند ماده‌ای را از یک ماهی اقیانوس به دست آورند که برای ساخت بستنی استفاده می‌ شود و انسان را چاق نمی ‌کند.

این یک ماده پروتئینی است که از خون یک ماهی اقیانوسی به دست می ‌آید و می ‌تواند درجه حرارت شکل‌گیری بستنی را کاهش دهد و به این ترتیب مقدار کمتری کره و خامه یا چربی در فرآورده‌های نهایی بستنی‌ سازی مورد نیاز خواهد بود.

شرکت unlieve که چند مارک معروف بستنی را در آمریکا تولید می ‌کند، توانسته است با استفاده از تکنولوژی اصلاح ژنتیکی (GH) مجوز لازم برای تولید این بستنی را در آمریکا به دست آورد، ولی هنوز هم از پای ننشسته است و سخت در تلاش است تا با کسب مجوز تولید این بستنی در انگلستان، بازار این نوع بستنی را در این کشور نیز از آن خود کند.

این ماهی جالب، یک مار ماهی است که در اقیانوس اطلس شمالی زندگی می ‌کند. در خون این ماهی پروتئینی وجود دارد که باعث می شود، خون او در اعماق اقیانوس‌های نزدیک به قطب شمال یخ نزند و به این ترتیب این مارماهی به حیات خود ادامه دهد. جالب است بدانید در طبیعت مشابه این نوع پروتئین زیاد یافت می‌ شود و در خون حشرات، گیاهان و ماهی‌های دیگر نیز پروتئین‌های مشابهی وجود دارند که با تغییر اندازه و شکل بلورهای یخ در بدن این جانداران به ادامه حیات آنها کمک می‌ کنند.

محققان شرکت آنلیور می‌ گویند: چون استخراج این پروتئین از ماهی از نظر تجاری برایشان مقرون به صرفه نبود با استفاده از یک مخمر اصلاح ژنتیکی شده، پروتئین را در مخزن‌های بزرگ در بسته، تولید کرده‌اند. صاحبان این شرکت ادعا دارند در فرآورده نهایی، هیچ ماده ی اصلاح ژنتیک شده‌ای به بستنی وارد نخواهد شد و مخمرها نیز به بستنی افزوده نمی‌ شوند. از سوی دیگر میزان این پروتئین در بستنی‌هایی که به این روش ساخته می ‌شوند، بسیار اندک است.

بستنی‌هایی که با این روش تولید می شوندند، 50 درصد چربی کمتر و 30 درصد کالری کمتری دارند، بنابراین در میان افراد چاق که در به در دنبال وزن کم کردن هستند، طرفداران زیادی خواهند یافت.


 
 
گیاه قاصدک برای درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا
نویسنده : سحر - ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩۱
 

سنگ کلیه و کیسه صفرا معمولاً از نمک‏های معدنی موجود در ادرار ساخته می‏شوند. علت تشکیل این سنگ‏ها معمولاً ناشناخته است.

عبور سنگ‏های بزرگ از مجاری ادراری، درد خیلی زیادی دارد.

 

متاسفانه این سنگ‏ها اغلب برای مدت طولانی و به‏طور مزمن وجود دارند، بنابراین تنها راه خلاصی از این مشکل، پیشگیری از بروز آن است.

یک روش طبیعی برای جلوگیری از تشکیل مجدد این سنگ ها، استفاده از گیاه قاصدک (Dandelion) است.

حال به شما می گوییم که چگونه از گیاه قاصدک استفاده کنید:

.

.

.


 
 
برخی فواید مصرف ماء الشعیر
نویسنده : سحر - ساعت ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩۱
 

 

در حال حاضر بسیاری از کسانی که به مصرف ماء الشعیر می پردازند، از مزایای مصرف آن ناآگاهند. ماء الشعیر یا آبجوی بدون الکل نوشیدنی ای مفید برای بدن محسوب می شود.


این نوشیدنی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بسیاری است که فواید بسیاری برای بدن دارند. مصرف یک لیوان ماء الشعیر خنک، علاوه بر کاهش دمای بدن در این روزهای گرم، می تواند به عنوان عاملیدفاعی برای بدن مان نیز شناخته شود. اما اگر می خواهید با جزئیات بیشتری در خصوص فواید مصرف ماء الشعیر آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

...........


 
 
خار پاشنه پا را چگونه درمان کنیم؟
نویسنده : سحر - ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩۱
 

خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا ایجاد می‌شود که این امر سبب درد پاشنه می‌شود. فاسیای کف پا، یک باند پهن است که در کف پا از پاشنه تا انگشتان پا کشیده می‌شود. التهاب طولانی مدت فاسیا، می‌تواند باعث رسوب کلسیم در محل اتصال فاسیا به پاشنه پا شود. 

تجمع کلسیم به تنهایی دردناک نیست و درد، ناشی از کشیدگی فاسیا است. درد در خار پاشنه، به صورت دردی مبهم است اما گاهی به صورت درد تیز حس می‌شود، محل احساس درد در مرکز پاشنه یا لبه داخلی آن است، در برخی موارد خار در عکس ساده رادیولوژی تشخیص داده می‌شود اما فرد هیچ‌گونه علامتی ندارد. 

شدت درد خار پاشنه در ابتدای صبح، بعد از بیدار شدن و نیز بعد از استراحت، بیشتر است و با راه رفتن کم می شود. این درد، در اولین قدم بعد از استراحت طولانی مدت، بسیار دردناک است و علاوه بر این راه رفتن روی سطوح سخت و ناهموار و حمل اشیاء سنگین، منجر به افزایش درد می‌شود. 

اضافه وزن، افزایش ناگهانی وزن در دوران بارداری، صاف بودن کف پا، مشکلات بیومکانیک "ناهنجاری‌هایی که منجر به راه رفتن غیر عادی می‌شود" نیز از علل مهم التهاب فاسیای کف پا است، التهاب مفاصل، پوشیدن کفش نامناسب با پاشنه خیلی بلند و تنگ یا کفش بدون پاشنه و صاف از مهمترین علل و عوامل بروز خار پاشنه است.

درمان خار پاشنه درادامه مطلب.....


 
 
سیرتحول تیپ مردان ایرانی در100سال !!!!
نویسنده : سحر - ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱
 


 
 
لیپتون مرغ هم به بازارآمد !!!!!!
نویسنده : سحر - ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱
 


 
 
پدرومادرنمونه
نویسنده : سحر - ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۱
 

مادرنمونه  !!!!!

.

.

.

 

پدرنمونه !!!!!

.

.

.


 
 
موزه اسلامی درترکیه
نویسنده : سحر - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۱
 
در کاخ توپکاپی در ترکیه بخشی به نام موزه اسلامی وجود دارد.بخشی که وقتی وارد آن میشوید آنچنان در خود فرو میروید که دیگر دلتان نمیخواهد از آن بیرون بیایید.یک اطاق کوچک با گنجی که قیمت برای آن نمیتوان گذاشت.در این اطاق کوچک زیر میزها و تابلوهای شیشه ای شما اشیا باقیمانده از پیامبران الهی را میبینید که در طی سالها حکومت عثمانی بر سرزمینهای مصر و عربستان و بیت المقدس به دست آمده اند.در واقع این اشیا از کشورهای زیر سلطه عثمانی یا به زور گرفته شده اند و یا توسط پادشاهان آن کشورها به دولت عثمانی هدیه گشته اند.

داخل این موزه کوچک یک نفر (قاری) خوش صدای قرآن نشسته و ٢۴ ساعته در حال تلاوت قرآن است....حالا شما صدای مداوم قرآن را با اشیا این موزه کنارهم بگذارید تا ببینید چه حس غریبی دارد قرار گرفتن در فضای آن....
اینها عصا و شمشیرهای حضرت محمد(ص) هستند.
 
این مهر مخصوص نبی اکرم هست که به جای امضای آن حضرت پای نامه های او زده میشد.
   
 
تصویر زیر نمایش حکاکی آن در ابعاد بزرگتر است.
این صندوق هدیه یکی از پادشاهان به حضرت رسول است.در این صندوق قرآن مکتوب و بخشی از قبای آن حضرت نگه داشته می شده .
 
 
 

در یکی از وقت ها که حضرت رسول روی تخته سنگی ایستاده بوده و سخنرانی می کرده جای پای ایشان روی آن قطعه سنگ نرم میفتد.آن سنگ را دوستداران رسول حفظ میکنند و بعدها داخل آن رابا طلای ذوب شده می پوشانند تا از گزند باد و آب محفوظ بماند.حالا این جای پای حضرت محمد(ص) است که می بینید
.
 
داخل این جعبه ظریف و زیبا تکه هایی از موی ریش رسول اکرم نگهداری میشود.
اینها دو تا از دندان های حضرت محمد(ص) هستند که زیر ذره بین برای دید بهتر بازدید کنندگان قرارش داده اند.
این هم صندل و یا به عبارتی کفش پای حضرت محمد(ص) می باشد که در این موزه نگهداری می شود.