قندعسل

 
 
نویسنده : سحر - ساعت ٦:٠٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٩ آذر ۱۳٩٤
 

دلقک


 
 
 
نویسنده : سحر - ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٩ آذر ۱۳٩٤
 

راهکارهایی برای تسخیر کردت قلب یک مرد

اگر زن می‌خواهد محبت ببیند باید محبت کند، زن باید به ظاهر خود در خانه و در حضور شوهر توجه داشته باشد

راهکارهایی برای تسخیر کردت قلب یک مرد

 تسخیر مردان

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده، از بانوان به عنوان قشری عظیم و مؤثر نامبرد و افزود: اسلام برای زنان ارزش بالایی قائل شده و اجازه نمی‌دهد که آنها ملعبه دست عده‌ای هوس‌باز شوند.

در این دیدار که مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری‌های اصفهان، اردبیل، سیستان و بلوچستان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: دستورات اسلام درباره بانوان به سود آنهاست.

وی با اشاره به اینکه گاهی صحبت‌های من به‌صورت تقطیع شده از سوی رسانه‌ها منتشر و به‌صورت ناقص مطرح می‌شود، تصریح کرد: چندی پیش در جلسه‌ای پیرامون معضل طلاق مطالبی بیان کردم که بعضی روزنامه‌ها مغرضانه از قول بنده تیتر زده بودند که باید کار برای زن‌ها ممنوع شود و این مطالب خلاف واقع بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسائلی که در کشور به آن کمتر توجه می‌شود طلاق است، اظهار کرد: این معضل بحران‌های بسیاری را از نظر سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی برای کشور به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به رشد آمار طلاق حتی در شهرهای مذهبی کشور، گفت: رشد آمار طلاق، خسارت عظیمی به کشور وارد می‌کند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به تبعات منفی که طلاق برای بانوان به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: خداوند همه موجودات را زوج آفریده و اسلام، زندگی تجردگرایی را نهی کرده است.

امام جمعه اصفهان با استناد به روایات ائمه مبنی بر اینکه طلاق، عرش الهی را می‌لرزاند، گفت: طلاق، آخرین راه برای زوجین در زمانی که دیگر هیچ راهی وجود ندارد، است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌ها منشأ یک پنجم طلاق‌ها اعتیاد است، خواستار مبارزه جدی با اعتیاد و ارائه راهکارهای اساسی برای مقابله با این پدیده شوم شد.

آیت الله طباطبایی نژاد، عدم تربیت صحیح دختران برای شوهرداری از سوی مادران را از دیگر علل طلاق دانست و گفت: برخی مادران، خانه‌داری و همسرداری را به دختر یاد نمی‌دهند و دختر پس از طی تحصیلات عالیه و پس از ازدواج ، خانه‌داری و همسرداری را بلد نیست و این مسائل پس از مدتی تبدیل به یک مشکل اساسی زوجین می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان محبت را تنها راه تسخیر مردان ذکر کرد و افزود: اگر زن می‌خواهد محبت ببیند باید محبت کند، زن باید به ظاهر خود در خانه و در حضور شوهر توجه داشته باشد، نکات بسیاری هم وجود دارد که ما به مردان توصیه می‌کنیم و آنها باید در برابر زنان به این مسائل مقید باشند.

آیت الله طباطبایی نژاد یکی دیگر از علل رشد معضل طلاق را بی‌توجهی نسبت به اولویت قرار دادن اشتغال به مردان بیان کرد و گفت: در اسلام ضروری است که برخی کارها از جمله طبابت زنان را پزشک زن انجام دهد و جامعه ما احتیاج جدی به پزشکان زن دارد.

وی با اشاره به اینکه جامعه به معلم و استاد زن برای تدریس در حوزه و دانشگاه نیاز دارد، گفت: واجب کفایی است که بانوان در این عرصه حاضر شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به حرمت اختلاط زن و مرد گفت: قسمتی از فسادها مربوط به بی‌توجهی به این موضوع در بخش‌هایی از جامعه از جمله دانشگاه‌هاست.

وی ادامه داد: این موضوع در حوزه‌های علمیه مورد توجه است و هویت زن و مرد هرگز عوض نمی‌شود.
امام جمعه اصفهان در ادامه خواستار پذیرش دانشجویان دختر در دانشگاه‌ها در رشته‌های متناسب با توان بانوان و نیاز جامعه شد و گفت: دختران در رشته‌هایی نظیر معدن و مهندسی راه و ساختمان پذیرش می‌شوند، در حالی که بسیاری از پسران برای ورود به این رشته‌ها انتظار می‌کشند.

وی با بیان اینکه در همین شهر اصفهان با کمبود سونوگراف زن مواجه هستیم، افزود: علت این کمبودها حضور دختران در رشته‌هایی است که به حضور آنها در این رشته‌ها نیاز نیست.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ضمن تأکید بر لزوم اولویت دادن به مردان در مشاغل تصریح کرد: چرا برخی فکر می‌کنند خانه‌دار بودن زنان یک ننگ است، اگر در اثر کار کردن زن و حضور او در برخی محیط‌ها حیای زن از بین برود شاهد فساد و تباهی زن خواهیم بود.

وی با اشاره به لزوم تأمین معاش خانواده توسط مردان ابراز کرد: اگر مخارج خانه با مرد است باید شغل مرد را تأمین کرد، اگر مردان تمکن مالی نداشته باشند از ازدواج امتناع می‌کنند ولی اگر شرایط مالی آنها فراهم باشد در حقیقت ما یک خادم برای زن‌ها ایجاد کرده‌ایم و این به نفع بانوان است.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار کرد: طبع مرد تحمل نمی‌کند که خرجی او بر عهده زن باشد و نتیجه این مشکلات، معضل طلاق خواهد بود.

آیت الله طباطبایی بالا رفتن مهریه‌ها، ازدواج‌های خیابانی و اینترنتی را از دیگر علل رشد طلاق در جامعه دانست و تصریح کرد: این ازدواج‌ها بدون نظارت و هدایت والدین صورت می‌گیرد و مشکلات و مسائل بسیاری را در پی دارد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به تأثیر گذاشتن زن بر روی اطرافیان اظهار کرد: زنان همان‌گونه که در هدایت افراد توانایی دارند و این توانایی آنها بیشتر از مردان است در ایجاد فساد و تباهی نیز همین توانایی را دارند لذا باید بر این مبنا برنامه‌ریزی کرد.عینک