قندعسل

 
مغزها و ساندویچ‌های خانگی بهترین میان وعده غذایی برای دانش آموزان
نویسنده : سحر - ساعت ٥:٢٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۱ آبان ۱۳۸۸
 

یک کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: با توجه به نزدیکی زمان بازگشایی مدارس، بهترین میان وعده غذایی برای دانش‌آموزان، مغزها و ساندویچ‌های خانگی است.

به گزارش پایگاه اینترنتی سلامت نیوز،‌ عاطفه نادری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: مغزهایی مانند بادام، فندق، گردو و غیره از بسته‌های انرژی به شمار رفته، حاوی مقادیر بالایی از املاح بوده و غذای کاملی هستند که حجم کمی دارند.
نادری تصریح کرد: البته بهتر است این مواد به صورت بو نداده و بدون افزودن نمک و دیگر افزودنی‌ها استفاده شود.
کارشناس تغذیه با بیان این که ساندویچ‌های خانگی نیز مواد غذایی مناسب برای میان وعده غذایی دانش آموزان است، گفت: منظور از ساندویچ خانگی استفاده از سوسیس و کالباس در لابلای نان نیست بلکه باید از موادی مانند پنیر، گردو، تخم مرغ و کتلت های خانگی در این نوع ساندویچ‌ها استفاده شود.
این کارشناس تغذیه با تاکید بر مصرف میوه، سبزیجات، خرما و شیر به عنوان دیگر مواد غذایی مغذی، افزود: دانش آموزان از مصرف خوراکی هایی با بسته بندی صنعتی خودداری کنند؛ زیرا با توجه به این که آن ها در سنین رشد هستند مصرف چنین موادی به ویژه آن گروه که با مواد شیمیایی و رنگ های غیرطبیعی مخلوط شده می‌تواند در این زمینه خلل ایجاد کند. همچنین این مواد حاوی مقدار زیادی قند هستند که باعث بی‌اشتهایی دانش‌آموزان می‌شود.