میلاد مولود کعبه مبارک!

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه

علی (ع) تنها کسی است که در خانه خدا متولد شد و این فضیلتی است که خداوند به جهت بزرگداشت و بالا بردن مقام و اظهار کرامت او مخصوص حضرت گردانیده است.
علی (ع) در کعبه متولد شد . خداوند روی او را گرامی داشته بود از اینکه به بتها سجده کند. گویی میلاد او در انجا اعلام عهد جدیدی برای کعبه و عبادت در ان بود.
او در خانه ای بالید که دعوت اسلامی از انجا اغاز شد.

ان حضرت در روز جمعه سیزدهم ماه رجب سی سال پس از عام الفیل در کعبه به دنیا امد و جز ان حضرت هیچ کس نه قبل و نه بعد از حضرتش در کعبه زاده نشد. در ان هنگام پیامبر ( ص) که سی سال داشت به تربیتش همت گماشت. هنگام غسل او را شستشو می داد و هنگامی که شیر می طلبید او را می نوشاند و هنگام خواب گهواره ی او را می جنباند. و می فرمود: « این علی برادر / ولی / یاور /برگزیده /پناهگاه/ داماد/ امین و خلیفه ی من است» و پیوسته او را در اغوش می گرفت و در کوه ها و دره های مکه می گرداند.( امام علی (ع)/ 628)
 
پیامبر فرمود:ای علی! اگر بنده ای به اندازه ای که نوح در میان قومش ماند خدا را عبادت نماید{950 سال} و به سان کوه احد از طلا در راه خدا انفاق نماید و انقدر عمرش طولانی گردد تا هزار سال پیاده به حج رود انگاه بین دو کوه صفا و مروه مظلومانه کشته شود اما ولایت تو را ای علی نپذیرفته باشد از استشمام بوی بهشت بی نصیب گردیده و به بهشت نخواهد رفت.( بحارالانوار/ج31/ص 256)

/ 1 نظر / 10 بازدید
لیلی و مجنون

من هم پیشاپیش میلاد حضرت علی (ع) رو به همه ایرانیان خصوصا مردای ایرانی که علی(ع) رو الگوی خودشون قرار دادن تبریک میگم